Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 56 00, wew. 203, 128

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl


Facebook:

Fundusz Górnośląski SA

Enterprise Europe Network

 


       
22 Luty 2021
Elektryczne i wodorowe pojazdy dostawcze do 3,5t. Czterech wykonawców w drugim etapie przedsięwzięcia „e-Van”.

Cztery podmioty zakwalifikowały się do drugiego etapu przedsięwzięcia „e-Van - uniwersalny pojazd dostawczy o napędzie elektrycznym kat. N1”, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach środków Funduszy Europejskich – Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Teraz, wykonawcy pracować będą nad dokumentacją techniczną pojazdów oraz nad koncepcją zabudów testowych.


Czterech wykonawców w drugim etapie przedsięwzięcia-e-Van


Celem przedsięwzięcia „e-Van” jest stymulowanie wzrostu polskiej branży motoryzacyjnej poprzez wsparcie rozwoju i wdrożenia na rynek technologii alternatywnych źródeł energii w uniwersalnych pojazdach dostawczych o napędzie elektrycznym kat. N1, zarówno bateryjnym (BEV), jak i wodorowym (FCEV). Powstały pojazd ma cechować się przede wszystkim wysoką niezawodnością i trwałością, funkcjonalnym i ergonomicznym wnętrzem, nowoczesnym wyglądem oraz być oparty o uniwersalną platformę jezdną przeznaczoną pod różne zabudowy specjalne i specjalizowane.


Przy pomocy trybu finansowania w ramach procedury zamówień przedkomercyjnych, opracowane zostaną elektryczne i wodorowe pojazdy dostawcze kat. N1, o uniwersalnym zastosowaniu, charakteryzujące się zasięgiem co najmniej 250 km w przypadku pojazdu BEV oraz 400 km w przypadku pojazdu FCEV przy ładowności w obydwu przypadkach co najmniej 1000 kg.


Więcej informacji nt. przedsięwzięcia „e-Van” dostępnych jest na stronie NCBR.


Źródło: https://www.gov.pl/web/ncbr/elektryczne-i-wodorowe-pojazdy-dostawcze-do-35t-czterech-wykonawcow-w-drugim-etapie-przedsiewziecia-e-van?utm_medium=email&utm_source=cyfryzacji&utm_content=Sojusz+nauki+i+biznesu+%F0%9F%8C%8D&utm_campaign=Newsletter+NCBR


 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry