Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 56 00, wew. 203, 128

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
27 Styczeń 2021
Komiks z Panem Twardowskim, który pokonuje smog

Bohater polskich baśni i legend, pierwszy Polak na księżycu, człowiek, który wykiwał samego diabła – Pan Twardowski powraca w rodzinne strony, by zmierzyć się z nowym, realnym zagrożeniem dla świata. Tym razem w walce wesprą go przyjaciele z całej Europy:

  • Sawa – opiekunka rzek i zbiorników wodnych,
  • grecka bogini mądrości – Atena,
  • legendarni założyciele Rzymu – bliźniacy Remus i Romulus,
  • oraz Szczurołap – wędrowny muzyk z północnych Niemiec, który posiadł moc panowania nad zwierzętami.


Razem tworzą drużynę Paneuropy, która będzie musiała znaleźć rozwiązanie, które pomoże im zwalczyć potężnego wroga, zagrażającemu nam wszystkim. Jak sobie poradzą z tym wyzwaniem? Przekonajcie się sami, czytając komiks "Paneuropa vs. Smog".


"Paneuropa vs. Smog" to wyjątkowy komiks o tematyce antysmogowej dla młodszych i tych nieco starszych odbiorców. Publikacja powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w celach edukacyjnych, informacyjnych i promocyjnych, by w intrygujący i interesujący sposób zachęcać mieszkańców Europy do dbania o środowisko naturalne i jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy.


Komiks został w całości napisany przez Tobiasza Piątkowskiego i zilustrowany przez Przemysława Kłosina. Duet polskich twórców w oryginalny sposób przedstawił bohaterów polskich i europejskich legend, którzy muszą się zjednoczyć, by wspólnymi siłami pokonać podstępnego wroga, jakim jest smog.

Cały komiks można pobrać i przeczytać w dwóch wersjach (druga ze specjalną okładką dla Województwa Śląskiego) - w załączniku poniżej.


 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry