Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

ul. Powstańców 17

40-039 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
02 Maj 2019
Zapraszamy na konferencję European Innovation Council Roadshow Warsaw, 7 maja 2019 r.

W imieniu Komisji Europejskiej Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE serdecznie zaprasza na konferencję „EIC Roadshow Warsaw”, która odbędzie się 7 maja 2019 r. w hotelu Novotel w Warszawie. Celem wydarzenia będzie zaprezentowanie przedstawicielom polskiego biznesu, administracji publicznej i samorządowej oraz wszystkim zainteresowanym nowej koncepcji i oferty Europejskiej Rady ds. Innowacji.


Europejska Rada ds. Innowacji (European Innovation Council – EIC) to inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma wspierać najbardziej obiecujących europejskich innowatorów: przedsiębiorców z małych i średnich firm oraz naukowców w realizowaniu ich projektów. Przeznaczone zostaną na to środki z Horyzontu 2020.


Rada  jest obecnie w fazie pilotażowej i jest punktem kompleksowej obsługi dla wprowadzania innowacji z laboratoriów na rynek. Ma również za zadanie pomóc podmiotom rozpoczynającym działalność gospodarczą oraz małym i średnim przedsiębiorstwom w rozwijaniu ich pomysłów na większą skalę.


Zapewnia bezpośrednie wsparcie dla innowatorów poprzez dwa główne instrumenty finansowania: PATHFINDER –  dla wczesnych etapów prac B+R  i ACCELERATOR – dla etapu rozwoju oraz wprowadzania na rynek. Działalność ta będzie uzupełnieniem prac Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT).


Cele i założenia dotyczące poszczególnych instrumentów EIC przedstawią Państwu goście z Komisji Europejskiej:  Kinga Stanisławska, członkini grupy wysokiego szczebla ds. EIC, Patrick Child, zastępca dyrektora DG RTD, Timo Hallantie (Research Executive Agency), Grzegorz Ambroziewicz (EASME) i Katarzyna Jakimowicz (DG RTD).


Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadawania pytań przedstawicielom KE.


Wydarzenie będzie tłumaczone na język polski.


REJESTRACJA  oraz agenda dostępne są na stronie KPK PB UE.


Wydarzenie jest organizowane przez Komisję Europejską, Przedstawicielstwo KE w Warszawie oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.


Ta wiadomość jest ważna do 2019-05-06


Źródło: http://www.kpk.gov.pl/?p=48003

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry