Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 56 00, wew. 203, 128

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl


Facebook:

Fundusz Górnośląski SA

Enterprise Europe Network

 


       
12 Wrzesień 2022
Szkolenie: „Zabezpieczenie ryzyka walutowego w firmie” 22-23 września 2022 r., godz. 9.00-16.00, Katowice, Al. Roździeńskiego 18


Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 22 i 23 września br.

Szkolenie jest adresowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność eksportową, importową lub posługują się zagranicznymi walutami w obrotach handlowych, a zwłaszcza do tych osób w firmach, które osobiście przeprowadzają tego typu transakcje lub je nadzorują. W szczególności, skorzystają z niego firmy, dla których obserwowane w ostatnim czasie wahania kursów walut pogarszają marże handlowe oraz firmy, którym takie wahania utrudniają zaplanowanie budżetu kosztów i przychodów.

Szkolenie poprowadzą eksperci - praktycy z zakresu rynku walutowego:
- Główny Ekonomista NDM SA Pan Jacek Maliszewski, z 25 letnim doświadczeniem na rynku walutowym, autor książki "Zarządzanie Ryzykiem Kursu Walutowego - Poradnik Praktyczny".
- Pan Łukasz Leszczyński: Zarządzający Ryzykiem Finansowym w Niezależnym Domu Maklerskim SA.


Prowadzący przedstawią słuchaczom "case study" - przykłady działań zabezpieczających ryzyko, jakie udało im się wdrożyć w ciągu ostatnich 15 lat swojej pracy, pokażą metody zabezpieczeń "od kuchni" i wyjaśni bieżącą sytuację na rynku EUR/PLN, EUR/USD oraz USD/PLN oraz informacje na temat rachunkowości zabezpieczeń jak również omówią ryzyko walutowe w perspektywie obrazu księgowego (ujęcie kasowe wobec księgowego).


Dlaczego warto przyjść na szkolenie:

  1. Wiedza i przykłady praktyczne przekazane podczas seminarium, pozwolą lepiej wykorzystać możliwości zabezpieczenia się przed ryzykiem walutowym i efektywniej działać w otoczeniu międzynarodowym.
  2. Każda firma, zależna od poziomów kursów walutowych, narażona jest na straty- nie tylko z powodu braku decyzji o zabezpieczeniu, ale także z powodu źle przeprowadzonego procesu zabezpieczeń. Dzięki szkoleniu dowiedzą się Państwo, jak sobie z tym radzić.
  3. Brak zabezpieczenia ryzyka walutowego jest spekulacją; na szkoleniu zostanie przekazana wiedza, jak skutecznie poradzić sobie z kwestią ryzyka walutowego, bez narażania się na niepotrzebne spekulacje
  4. Ryzyko walutowe należy zabezpieczać, ważne jednak, aby robić to dobrze. Na szkoleniu zostanie pokazane spektrum narzędzi oraz metody zarządzania ryzykiem walutowym, jak bezpiecznie stosować instrumenty proponowane przez banki: forwardy, opcje, strategie opcyjne.

AGENDA SPOTKANIA do pobrania >>>


Aby wziąć udział w szkoleniu, prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie internetowej EEN >>>

Prosimy o podawanie adresów e-mail, na które zostanie wysłane potwierdzenie i szczegóły dot szkolenia.


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Zespół Enterprise Europe Network Katowice
Fundusz Górnośląski SA
Email:
tel.: +48 32 72 85 600, wew: 165, 203, 207

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry