Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 56 00, wew. 203, 128

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
06 Luty 2021
Środki europejskie dla Polski na lata 2021-2027 – konsultacje społeczne projektu Umowy Partnerstwa

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zapraszają na konsultacje społeczne dotyczące wydatkowania środków europejskich na lata 2021-2027.


Na lata 2021-2027 Polska otrzyma z budżetu Unii Europejskiej ok. 770 mld zł. Z czego ok. 57 mld euro przypadnie nam w ramach nowego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności, a 66,8 mld euro na realizację polityki spójności w nowym okresie programowania.


Aktualnie powstają projekty dokumentów, w których zostaną zapisane cele, na które będą przeznaczane środki z Funduszy Europejskich w najbliższych 7 latach. Najważniejszym z tych dokumentów jest Umowa Partnerstwa, której projektu będą dotyczyły najbliższe konsultacje społeczne.


Umowa Partnerstwa będzie miała kluczowy wpływ na sposób i jakość wydatkowania środków unijnych, z tego względu zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach.


Konsultacje będą odbywały się odrębnie dla każdego regionu kraju.

Województwo Śląskie przystąpi do nich jako pierwsze już w najbliższy wtorek, 19 stycznia o godzinie 14:00.


W konsultacjach może wziąć udział każdy mieszkaniec regionu zainteresowany dystrybucją środków europejskich w nowej perspektywie finansowej.


Konsultacje będą odbywały się on-line. Aby wziąć w nich udział wystarczy zarejestrować się poprzez formularz zgłoszeniowy, który został udostępniony na Portalu Funduszy Europejskich.3,4MB PDF Projekt Umowy Partnerstwa do konsultacji


Olbrzymie zainteresowanie konsultacjami sprawiło, że dostępna liczba miejsc na spotkanie została wyczerpana, a rejestracja zakończona. Osoby, które nie zdążyły się zapisać, a zależy im na udziale w konsultacjach zapraszamy na transmisję na żywo na kanale YouTube Funduszy Europejskich. Posiadacze konta na YouTube będą mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach, które zostaną uwzględnione przez moderatora podczas konsultacji.


Agenda Spotkania


Źródło: https://rpo.slaskie.pl/czytaj/konsultacje_spoleczne_up_2021_2027_011521


 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry