Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

ul. Powstańców 17

40-039 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
01 Marzec 2019
Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019 w Cannes

12 marca we francuskim Cannes rozpoczyna się jedno z najważniejszych wydarzeń sektora nieruchomości na świecie: Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019. Z okazji 30. edycji targów MIPIM 2019, w Pałacu Festiwalowym powstanie Stoisko Narodowe przygotowane przez PAIH oraz polskie firmy i regiony.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019 www.mipim.com są jednym z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń sektorowych na świecie. Targi MIPIM przyciągają kluczowe podmioty działające na rynku nieruchomości, w szczególności deweloperów, inwestorów, władze miast i regionów, architektów, firmy z sektora logistyki, grupy hotelowe oraz organizacje branżowe. W zeszłym roku w MIPIM udział wzięło ponad 26.000 uczestników ze 100 krajów, w tym 5400 inwestorów i instytucji finansowych, 4800 developerów, 2000 architektów, 3800 przedstawicieli kadry zarządzającej oraz przedstawiciele 560 miast i regionów.


Wydarzenie służy prezentacji nowości oraz debacie na temat światowych trendów branżowych. Polska należy do TOP 10 najliczniej reprezentowanych krajów na targach MIPIM. W 2018 r. w targach udział wzięło ponad 450 miast i firm z Polski.


MIPIM


W 2019 roku MIPIM obchodzi 30. urodziny, a targi mają szczególny charakter. Temat przewodni tegorocznych targów to: „Engaging the Future”. Przemówienie inauguracyjne we wtorek, 12 marca, o godz. 14.00 w Pałacu Festiwalowym w Cannes wygłosi Ban Ki-moon, ósmy Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Przedstawi on swoją wizję nowych globalnych wyzwań, od zmian klimatu i wstrząsów gospodarczych po rosnącą presję związaną z energią i wodą.


Tegoroczny jubileuszowy charakter targów MIPIM jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi partnerów zagranicznych na Polskę. – Prezentowanie pod wspólnym szyldem Stoiska Narodowego polskich firm, oferty miejskiej i strefy ekonomicznej sprzyja spozycjonowaniu Polski, jako kraju z bogatą paletą innowacyjnych rozwiązań dla nieruchomości m.in typu smart-city – mówi Krzysztof Senger, szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.


Polskę na Stoisku Narodowym na MIPIM 2019 reprezentować będą:
SEEDiA: producent inteligentnych urządzeń infrastruktury miejskiej, jak ławki, kosze na śmieci, info-kioski czy przystanki, które zasilane są panelami solarnymi ZOBACZ

Hyper Poland: rozwijająca technologię próżniowej kolei magnetycznej Hyperloop ZOBACZ 

Forma Caprichosa, która przedstawi koncepcyjny obiekt mieszkalny unoszący się na wodzie i zasilany ogniwami fotowoltaicznymi ZOBACZ

 WWAA: pracownia architektoniczna która na swoim koncie ma m.in. Pawilon Polski na EXPO 2010 w Szanghaju ZOBACZ

PZU TFI: jeden z wiodących inwestorów z polskim kapitałem działający w obszarze nieruchomości komercyjnych, takich jak, powierzchnie magazynowe, biurowe i handlowe ZOBACZ

Związek Szkółkarzy Polskich: organizacja zrzeszająca producentów wysokiej jakości roślin do aranżacji zieleni wokół nieruchomości, eksportująca produkty do krajów europejskich i Azji ZOBACZ

Lublin: najprężniej rozwijające się miasto Polski Wschodniej. Podczas MIPIM 2019 Lublin pokaże możliwości inwestycyjne, jakie otwierają się w nowym centrum biznesowym miasta ZOBACZ

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park: uznawana za najbardziej atrakcyjną strefę ekonomiczną na świecie dla inwestycji motoryzacyjnych ZOBACZ 


Za projekt i wykonanie Stoiska Narodowego Polski odpowiada firma Warsztat Sztuki.
Stoisko Narodowe znajduje się w Palais des Festivals (poziomie -1). Polskie firmy mogą skorzystać ze także ze strefy networkingowej (poziomie Riviera 9).

 

KLUCZOWE PUNKTY POLSKIEGO PROGRAMU NA MIPIM 2019:


DEBATA O INWESTYCJACH
Pierwszego dnia targów MIPIM, 12 marca zapraszamy do Verriere Grand Audi na debatę ekspercką na temat czynników kształtujących atrakcyjności Polski dla inwestycji zagranicznych.

W roli panelistów wystąpią:
Tadeusz Kościński - wiceminister przedsiębiorczości i technologii
Krzysztof Senger - p.o. prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)
Tobias Hemmann -  Transacion Lead Daimler Special Real Estate Projects, Daimler
Monika Rajska-Wolińska - partner w Colliers International Poland
Marcin Juszczyk - członek Zarządu Capital Park
Brent Watson - dyrektor zarządzający Goldman Sachs Poland Services

Spotkanie poprowadzi Richard Stephens - założyciel i redaktor naczelny Poland Today


DNI POLSKIE NA MIPIM
12 - 13 marca po raz piąty odbędą się Polskie Dni na targach MIPIM, w ramach których Poland Today zaprasza na bogaty program wydarzeń poświęconych potencjałowi i kondycji rynku nieruchomości w Polsce na tle Europy Środkowo - Wschodniej. W programie znajdą się m.in. 3 konferencje i koktajl oraz wydarzenia na stoiskach polskich miast i firm. Gośćmi honorowymi Polskich Dni naMIPIM byli dotychczas Premier Mateusz Morawiecki i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Tadeusz Kościński.


Wśród polskich akcentów na MIPIM, należy odnotować również sukces polskiego projektu CEDET firmy Immobel, który zakwalifikował się do finału MIPIM Awards. Uroczystość ogłoszenia zwycięzców odbędzie 14 marca o godz. 18.30 w Grand Auditorium, Palais de Festival.


Przez wszystkie dni targów MIPIM 2019 najbardziej oczekiwane polskie projekty m.in. z Warszawy, Krakowa i Katowic, a także prezentację oferty Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu będzie można oglądać na wielkoformatowym ekranie ustawionym przed Pałacem Festiwalowym.


PROGRAM MIPIM: MIPIM PROGRAM AT A GLANCE

PREZENTACJA MIPIM

www.mipim.com 


KONTAKT DO ORGANIZATORA STOISKA NARODOWEGO NA MIPIM:

Uwaga! Zgodnie z informacjami otrzymanym od organizatora targów stawki akredytacyjne dla wystawców biorących udział w Polskim Stoisku Narodowym kształtują się następująco: 995 Euro przy zakupie akredytacji do 21 stycznia 2019, 1100 Euro - od 22 stycznia 2019 do 1 marca 2019, i 1850 Euro od 2 marca 2019.


Źródło: www.paih.gov.pl
 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry