O nas Aktualności Aktualności Naszych Partnerów Baza ofert inwestycyjnych Parki przemysłowe i technologiczne Bielski Park Technologiczny Bytomski Park Przemysłowy Częstochowski Park Przemysłowo - Technologiczny Gliwice - Park Przemysłowy "Stara Huta" Jaworznicki Park Przemysłowy Katowice - Euro-Centrum Katowice - Górnośląski Park Przemysłowy Katowice - Park Przemysłowo-Technologiczny REVITA PARK Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice Piekary Śląskie - Park Przemysłowo Technologiczny EkoPark Rybnicki Inkubator Technologiczny (RIT) Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny Synergy Park Śląskie Centrum Naukowo - Technologiczne Przemysłu Lotniczego Śląski Park Przemysłowy Żorski Park Przemysłowy Opis regionu Otoczenie biznesu Przydatne linki Kontakt Przewodnik Dobrych Praktyk w Zamówieniach Publicznych Przewodnik Nawigacja Wśród Zmian
Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 56 00, wew. 203, 128

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl


Facebook:

Fundusz Górnośląski SA

Enterprise Europe Network

 


       
 
 

Szczypta historii i planów

 

W kwietniu 2005r podjęto prace koncepcyjne nad utworzeniem Parku Przemysłowego na przeznaczonych do rekultywacji terenach poprzemysłowych po zlikwidowanym przedsiębiorstwie państwowym Huta Silesia w Katowicach. W rezultacie tych prac
28 kwietnia 2005r na podstawie Porozumienia o współpracy pomiędzy:

 

1. Miastem Katowice,

2. Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej,

3. Górnośląską Agencją Przekształceń Przedsiębiorstw S.A. w Katowicach,

4. Górnośląskim Parkiem Przemysłowym Sp. z o. o.,

 

Utworzono w Katowicach Górnośląski Park Przemysłowy (GPP) jako strefę aktywności gospodarczej w szczególności przeznaczonej dla małej i średniej przedsiębiorczości. Obszar działalności Parku koncentruje się w północnej części Katowic.

 

Prace budowlane nad realizacją pierwszego etapu tworzenia Parku Przemysłowego w postaci hali produkcyjno – magazynowo – biurowej rozpoczęły się w styczniu 2007 roku a zakończyły rok później. W lutym 2008r obiekt został oddany do użytku.

 

 Plany rozbudowy Parku koncentrowały się wokół budownictwa pasywnego czyli obiektów biurowo - laboratoryjnych budowanych w technice pozwalającej zachować odpowiednio wysoki wskaźnik efektywności energetycznej, gdzie główną część stanowi projekt laboratorium mający badać energooszczędność budynków w warunkach śląskich.       

 

W listopadzie 2008r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała status strefy części działki o obszarze 13 000m2 przeznaczonej pod budowę innowacyjnego obiektu biurowego.

 

Gdzie tak dokładnie jest Park i dlaczego jego lokalizacja jest jego atutem

GPP mieści się w północnej części Katowic na terenie poprzemysłowym o dużym potencjale inwestycyjno - badawczym, położonym w rejonie intensywnego rozwoju miejskich i regionalnych funkcji usługowych. Obszar ten posiada bardzo dobre powiązania komunikacyjne zarówno z centrum Katowic (2 km), Siemianowic Śląskich (2 km), jak i z innymi miastami regionu.

Duże znaczenie dla powodzenia projektu ma:

  • powiązania z kluczowymi arteriami komunikacyjnymi: A4 [Wrocław - Katowice - Kraków - Rzeszów (5 km)], A1 [Cieszyn - Katowice - Częstochowa - Łódź (5 km)], Drogowa Trasa Średnicowa (1,5 km),
  • powiązania z regionalnymi portami lotniczymi Katowice Pyrzowice - 25 km, Kraków Balice - 65 km,
  • łatwy dostęp do infrastruktury biznesowej (rozwinięta sieć instytucji finansowych, ubezpieczeniowych, organizacji wspierających rozwój przedsiębiorczości oraz jednostek zajmujących się obsługą administracyjną firm), duży potencjał fachowych i młodych pracowników.

 


 

Profil sektorowy

 

Oferta funkcjonującego obecnie obiektu nie jest skierowana do konkretnego sektora gospodarki. Hala jako budynek uniwersalny może być doskonałym miejscem zarówno na działalność magazynową, produkcyjną jak i biurową. Zasadą jest jednak, aby żadna
z funkcjonujących w Parku firm nie była uciążliwa dla środowiska. Bierzemy pod uwagę stopień wykorzystania surowców (gazu, energii elektrycznej, wody), poziom generowanego hałasu, rodzaj i ilość odpadów produkcyjno – magazynowych. Dużą uwagę zwracamy również na poziom innowacyjności firm, które tworzą wizerunek Parku.

 

Oferta

Podstawowym elementem oferty Parku są powierzchnie produkcyjno – magazynowo – biurowe:

 

  • powierzchnia produkcyjno – magazynowa – 14 600 m2
  • powierzchnia biurowa – 2 200 m2

 

Wielkość wynajętych segmentów produkcyjno - magazynowych jest zróżnicowana
i dopasowana do wymogów Klienta. W Parku istnieje możliwość wynajęcia zarówno 3 000 m2 jak i 100 m kw. przy czym każdy, nawet najmniejszy moduł, ma dostęp do rampy załadunkowej, bramy z poziomu „1,10m”, bramy z wjazdem na poziomie zero, zapleczy sanitarnych oraz placów manewrowych. Na powierzchniach produkcyjno – magazynowych znajdują się również pomieszczenia biurowe usprawniające procesy logistyczne firm.   

 

Powierzchnia biurowa na południowej antresoli budynku podzielona jest na 10 powtarzalnych segmentów posiadających własne aneksy kuchenne, pomieszczenia techniczne, sanitariaty oraz oddzielne wejścia.

 

Powierzchnię biurową usytuowaną na antresoli po wschodniej stronie budynku tworzą dwa piętra biur typu „open space” z salami konferencyjnymi oraz mniejszymi salami spotkań.

 

Nowoczesne i klimatyzowane biura utworzone głównie na potrzeby firm wynajmujących w GPP powierzchnie produkcyjno – magazynowe.

 

Do dyspozycji najemców jest również:

  • 11 000 m2 placów manewrowych
  • parkingi

 

Dodatkowo w ofercie Parku:

·        Pełna infrastruktura teleinformatyczna. 

·        Dozór terenu (monitoring + ochrona 24h/dobę).

·        Usługi porządkowe.  

·        Usługi dodatkowe realizowane samodzielnie przez GPP lub podmioty współpracujące:

·         Obsługa księgowa

·         Obsługa prawna

·         Obsługa podatkowa

·         Pomoc w tworzeniu i promowaniu podmiotów gospodarczych

·         Usługi doradcze, informatyczne, szkoleniowe

·         Pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym unijnych

·         Pomoc w poszukiwaniu pracowników dla firm działających w GPP

   

 

 

!!! DOSTĘPNOŚĆ POWIERZCHNI: 

W celu uzyskania informacji o wolnych powierzchniach prosimy o kontakt z Panią Justyną Bartecką, e-mail:, tel.: 503 135 663.

 

Aby sprostać rosnącym wymaganiom firm, które w coraz większym stopniu zwracają uwagę na środowiskowy charakter swojej działalności, tworzymy infrastrukturę pozwalającą na optymalizowanie warunków funkcjonowania. Dzięki wykorzystaniu energooszczędnych technologii oraz nowoczesnych urządzeń budujemy biura zorientowane na ludzi i środowisko.

Konsekwencją decyzji o budowie zrównoważonego budynku jest decyzja o ubieganie się o brytyjski certyfikat BREEAM, który jest najbardziej renomowanym europejskim systemem certyfikacji ekologicznej budynków.

W budynku zastosowano najnowocześniejsze technologie:

  • TRIGENERACJA - proces wytwarzania prądu, chłodu oraz ciepła z gazu.
  • Pełny zintegrowany system zarządzania budynkiem (BMS).
  • Specjalistyczne analizy LCC (Life Cycle Costs) połączone z ciągłym monitoringiem komfortu cieplnego oraz parametrów związanych z kosztami eksploatacyjnymi. Kontrola prowadzona we współpracy ze specjalistami Pierwszego Polskiego Klastra Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego.
  •  System odzysku ciepła.
  • System chłodzenia oparty na belkach chłodzących.
  • System okienno – fasadowy z wysoką izolacyjnością termiczną o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 W/m2K.
  • Zaawansowany system fasad  z automatycznie sterowanymi żaluzjami.
  • Dostęp do światła dziennego zagwarantowany dla 100 % użytkowników budynku.
  • Czujniki poziomu dwutlenku węgla.
  • Czujniki natężenia światła.
  • Szybkie i energooszczędne windy
  • System odzysku i wtórnego użycia wód opadowych.
  • Przestrzeń socjalna.
  • Stacje ładowania pojazdów o napędzie elektrycznym.
  • Gwarantowane  miejsca parkingowe dla dojeżdżających w minimum 4 osoby.
  • Miejsca parkingowe i przechowalnia dla transportu alternatywnego (rowery).
  • Użycie materiałów certyfikowanych o niskiej zawartości związków szkodliwych dla środowiska, pochodzących z certyfikowanych źródeł, przy produkcji których ograniczona była emisja CO2.

 

Park to firmy w nim działające. Firmy, które wynajmują największą powierzchnię to:

AP HOLDING Sp. z o.o. Sp. k.(produkcja torebek ekologicznych), TNT Express Worldwide (Poland) Sp. z o.o. (usługi kurierskie), Doellken&Praktikus Sp. z o.o. (sprzedaż listew przypodłogowych), Lektronix Ltd (automatyka przemysłowa), Lorencic Polska Sp. z o.o. (sprzedaż wyrobów z branży budowlanej), BIAColor Sp. z o.o.  oraz inne takie jak: Office Depot Sp. z o.o, Transpoint International Sp. z o.o., Immago, Adamet-Niemet Sp. z o.o., , Eko Bryza Sp. z o.o. , Magnus s.c., Quick Service, , „Rafago” Marek Słupski, Antonius Sp. z o.o., e-kales Sp. z o.o., KPPG Kancelaria Prawa Prywatnego Gospodarczego Sp. z o.o., Spec-bruk Sp. z o.o., InK Sp. z o.o., CKB Novum Sp. z o.o., Zespół Doradców Klastra Energetycznego Sp. z o.o

 

Kontakt

Górnośląski Park Przemysłowy Sp. z o.o.

Ul. Konduktorska 39A

40-155 Katowice

 

Tel.: +48 32 781 20 00

Fax.: +48 32 781 20 32

e-mail:

 

Osoba kontaktowa:

Justyna Bartecka

Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju

Tel.: + 48 503 135 663

e-mail.:

 

www.gppkatowice.pl

 

 

Ostatnia aktualizacja 2017-08-03

 

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry