Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
Zawiercie, gmina leżąca w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej stanowi dzisiaj doskonałe zaplecze dla tworzącej się aglomeracji śląskiej, szczególnie jeżeli chodzi o atrakcyjne tereny pod nowe inwestycje. To właśnie z myślą o nich przygotowano w mieście grunt o łącznej powierzchni ponad 150 ha wyznaczając Strefę Aktywności Gospodarczej.

Zawiercie położone jest w północno-zachodniej części Województwa Śląskiego – najgęściej zaludnionego regionu Polski (4,7 mln mieszkańców). Zawiercie posiada rozbudowaną sieć dróg, z miasta można bezpośrednio dojechać PKP do stolicy Polski – Warszawy (czas podróży 2 h). Niedaleko, bo 28 km od Zawiercia znajduje się międzynarodowy port lotniczy Katowice – Pyrzowice. Odległości do największych miast regionu: Katowice (43 km), Częstochowa (45 km), Kraków (67 km). Liczba mieszkańców 54 tyś, powierzchnia 8524 ha, miasto jest stolicą powiatu.

Zawiercie zajmuje 85 km2 powierzchni i liczy 54 tys. mieszkańców. Centralne położenie miasta i dobra komunikacja sprawiają, że Zawiercie stanowi doskonały punkt wypadowy w najbardziej atrakcyjne tereny turystyczne Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W promieniu 25 km od Zawiercia turysta znajdzie aż 8 z 25 wspaniałych średniowiecznych ruin zamków, które stanowią największą atrakcję turystyczną regionu. Szereg szlaków rowerowych, pieszych, konnych, atrakcyjna baza hotelowa oraz unikalna przyroda to walory zachęcające do czynnego wypoczynku w naszym mieście.

Wzrost popytu na usługi turystyczne na Jurze sprzyja inwestycjom. Nowe hotele nie są dzisiaj w stanie zabezpieczyć wciąż rosnących potrzeb. Brak wolnych miejsc i odległe rezerwacje to dowody celowości inwestycji w Zawierciu.

Wykorzystując swe położenie od kilku lat miasto skutecznie wzmacnia swój wizerunek jako centrum obsługi ruchu turystycznego dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W ślad za wzrostem liczby turystów odwiedzających ten niepowtarzalny i jakże cudowny zakątek Polski rozwija się dynamicznie infrastruktura turystyczna, co potwierdza trafność  dotychczasowych inwestycji i wciąż rosnący popyt na produkty turystyczne. Potrzeba kolejnych hoteli, parków i centrów rozrywki to wyzwanie dla inwestorów zainteresowanych Jurą. Zawiercie jako swoista „Brama na Jurę” oferuje tereny pod inwestycje związane z rozwojem turystyki. Posiada ciekawe koncepcje zagospodarowania atrakcyjnych terenów w sąsiedztwie parku krajobrazowego. Zapraszamy przedsiębiorców do Zawiercia, do współpracy przy realizacji nowych projektów.  Zapraszamy do odwiedzenia naszych stron internetowych, gdzie znajduje się szereg informacji o walorach turystycznych miasta i regionu: www.jura-it.pl. Więcej informacji o ofertach inwestycyjnych znajduje się na stronie www.zawiercie.eu, oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Biurze Obsługi Inwestora tel/fax 032 24331, mail promocja@e-zawiercie.pl.

Właśnie z myślą o PPP Zawiercie przygotowało atrakcyjny teren w samym centrum miasta. Możliwość realizacji projektu mieszkaniowego wraz z funkcjami usługowymi to doskonała oferta dla deweloperów.
Możliwość zagospodarowania wolnych przestrzeni z jednoczesną rewitalizacją zabytkowego osiedla mieszkaniowego daje praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju jednej z najatrakcyjniejszych części miasta. Zapraszamy przedsiębiorców do zapoznania się z naszą oferta związaną z budownictwem mieszkaniowym. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z zakładami produkcyjnymi, które posiadają wolne tereny w centrum miasta. Kontakt telefoniczny: 032 6724331.

Z myślą o nowych inwestycjach Zawiercie utworzyło „Strefę Aktywności Gospodarczej”, gdzie na inwestorów czekają teren pod realizację inwestycji typu greenfield z przeznaczeniem pod budowę obiektów przemysłowych, usługowych lub składów materiałów oraz budownictwo mieszkaniowe o charakterze ekologicznym. Łączna powierzchnia działek przeznaczonych pod przyszłe inwestycje wynosi ponad 200 ha. Strefa podzielona jest na 2 obszary: obszar A i obszar B.

Pierwszy z nich położony w zachodniej części miasta przeznaczony jest pod inwestycje związane z produkcją, składowaniem, usługami, handlem. Możliwość podziału działek, dostęp do mediów, planowane inwestycje drogowe to jedne z wielu zachęt, które miasto przygotowało dla inwestorów. Obecnie Gmina Zawiercie prowadzi rozmowy z Katowicką Specjalną Strefa Ekonomiczną dotyczące certyfikacji terenów inwestycyjnych i możliwości włączenia ich do strefy sosnowiecko-dąbrowskiej. Takie rozwiązanie pozwoli zaoferować przyszłemu inwestorowi ulgi podatkowe obowiązujące w specjalnych strefach ekonomicznych.

Obszar B to wschodnia część miasta w granicy parku krajobrazowego. Idealne tereny pod zorganizowane osiedla mieszkaniowe lub park rozrywki. Zachęcamy inwestorów zainteresowanych tworzeniem infrastruktury turystycznej, rozrywkowej czy rekreacyjnej do zapoznania się z nasza koncepcją zagospodarowania tego terenu. Dobra komunikacja oraz zaplecze aglomeracji śląskiej to potencjał, który należy wykorzystać już dzisiaj.


Więcej informacji o ofertach inwestycyjnych znajduje się na stronie www.zawiercie.eu, oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Biurze Obsługi Inwestora tel/fax 032 6724331, mail promocja@e-zawiercie.pl. osoby do kontaktu: p. Wojciech Dziąbek i p. Artur Grabowski
 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry