Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
Strefy Gospodarcze - Chorzów

Chorzów to miasto położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), będącego jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych i gospodarczych w kraju. Chorzów jest ważnym ośrodkiem przemysłu górniczego, hutniczego, chemicznego, metalowego, energetycznego, spożywczego, jednym z miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.


Atuty Chorzowa:

  • dobry i łatwy dojazd do głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A-4 (Wschód - Zachód) oraz Drogowej Trasy Średnicowej
  • dobrze rozbudowana siec kolejowa zapewniająca połączenia pasażerskie i towarowe z wieloma miastami w Europie, w tym: Berlin, Budapeszt, Wiedeń, Praga, Bratysława, Kijów.
    rozbudowana siec kurierska POCZTEX, DHL
  • łatwe połączenie z międzynarodowymi portami lotniczymi Pyrzowice - 30 km od centrum Miasta, Balice k. Krakowa - 70 km od Centrum Miasta ze sprawnym i szybkim dojazdem autostradą A4, które oferują regularne połączenia m.in. z Frankfurtem, Rzymem, Hamburgiem, Londynem, Dusseldorfem
  • doskonale wykształcona kadra szczebla średniego i wyższego
  • 10 wyższych uczelni z 60 tysiącami studentów, których liczba wzrosła w ciągu 5 lat o 70%
  •  dobrze rozwinięta baza szkolnictwa niepaństwowego.

 

Strefy Gospodarcze w Chorzowie


Na obszarze Chorzowa zlokalizowanych jest wiele terenów poprzemysłowych, które utraciły swoją poprzednią funkcję, jednakże bodźcem zachęcającym do tworzenia nowych inwestycji na terenach poprzemysłowych jest zwolnienie z podatku od nieruchomości w ramach stref gospodarczych.


Celem utworzenia stref gospodarczych w Chorzowie było zachęcenie inwestorów do budowy nowych zakładów produkcyjnych i usługowych na obszarze terenów objętych strefą. Zastosowanie zwolnień podatkowych powoduje, że obszary stref gospodarczych są bardziej atrakcyjne dla nabywców. Ponadto, ustalenie prawa do zwolnienia podatkowego w latach kalendarzowych sprawia, że największe ulgi uzyskają ci, którzy najwcześniej kupią nieruchomość w celu zrealizowania inwestycji i prowadzenia działalności gospodarczej. Im później rozpoczęta zostanie inwestycja, tym mniejsze będą korzyści z tytułu udogodnień. Warunki dot. zwolnienia z tytułu podatku od nieruchomości określa Uchwała Nr XXXV/669/05 Rady Miasta Chorzów z dnia 30 czerwca 2005 r.


Więcej informacji: http://invest.chorzow.eu/strona-glowna


 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry