Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach

ul. Powstańców 17

40-039 Katowice

 

telefon:

+48 (32) 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 (32) 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.oddzial.fgsa.pl

 

 

         
11 Luty 2019
Cluster Collaboration Day – Klastry w obliczu nowych wyzwań. Program COSME, Horyzont 2020, RIS


Oferowane w tych programach instrumenty to szansa również dla MŚP działających w klastrach, które chcą rozwijać swoją działalność w kraju i na rynkach międzynarodowych. W czasie spotkania przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie realizowanych projektów,  zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz wsparcie na komercjalizacje pomysłów.

Data/Czas: 22/02/2019
10:00 - 15:30


Miejsce: Agencja Rozwoju Przemysłu


Kategorie tematyczne:


Organizator: KPK PB UE

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na spotkanie dedykowane klastrom oraz małym i średnim firmom Cluster Collaboration Day – Klastry w obliczu nowych wyzwań.Program COSME, Horyzont 2020, RIS.


Wydarzenie odbędzie się 22 lutego 2019 w Warszawie w godzinach 10-15:30 w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu przy ulicy Nowy Świat 6/12


Cluster Collaboration Day poświęcony będzie przedstawieniu możliwości pozyskania grantów przez klastry,  zarówno w programach ramowych, jak i programach krajowych. Oferowane w tych programach instrumenty to szansa również dla MŚP działających w klastrach, które chcą rozwijać swoją działalność w kraju i na rynkach międzynarodowych. W czasie spotkania przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie realizowanych projektów,  zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz wsparcie na komercjalizacje pomysłów.


W spotkaniu będzie uczestniczyć Anna Sobczak – Policy Officer for clusters and emerging industries in the context of smart specialisation in industrial modernisation z Komisji Europejskiej, która przedstawi informacje dotyczące polityki klastrowej realizowanej w Komisji Europejskiej.


Podczas wydarzenia zostaną omówione:

  • założenia konkursu INNOSUP-01-2018-2020,
  • Europejska Rada ds. Innowacji (EIC),
  • konkurs COSME,
  • konkurs dla Klastrów Kluczowych
  • ekosystem mazowieckich klastrów jako przykład synergii,
  • Regionalne Inteligentne Specjalizacje i platforma S3,która wspiera kraje i regiony UE w opracowywaniu, wdrażaniu i przeglądach ich Strategii Badań i Rozwoju dla Inteligentnych Specjalizacji (RIS3).


Spotkanie poprowadzą eksperci z Komisji Europejskiej, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Mazowieckiej Agencji Rozwoju Mazowsza oraz beneficjenci programów Horyzont 2020 i COSME


Współrganizatorzy wydarzenia: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencja Rozwoju Mazowsza, Agencja Rozwoju Przemysłu,  Związek Pracodawców Klastry Polskie.


Agenda wydarzenia: Agenda_22_02_2019

Zapraszamy!

 

Źródło i rejestracja:
http://www.kpk.gov.pl/?event=cluster-collaboration-day-klastry-w-obliczu-nowych-wyzwan-program-cosme-horyzont-2020-ris

 

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry