Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

ul. Powstańców 17

40-039 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
18 Marzec 2015
Nowe Wyzwania dla Medycyny i Informatyki

 

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum wspólnie ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym zaprasza 20 marca 2015 na konferencję wspólną dla środowiska naukowego, medycznego i informatycznego, w czasie której w odpowiedzi na rosnące problemy ze służbą zdrowia, zaprezentowane zostaną nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, które od lat usprawniają systemy medyczne w Europie!

Medycyna i informatyka to obecnie jedne z najprężniej rozwijających się dziedzin życia. Jednocześnie przykłady ostatnich miesięcy wykazały autentyczną potrzebę zacieśnienia współpracy w tych obszarach i wdrożenia w placówkach zdrowia systemów informatycznych ułatwiających sprawne funkcjonowanie tych jednostek, przyjazną obsługę pacjentów, a przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa danych wrażliwych. Nowe regulacje prawne w tej sprawie zaczną obowiązywać od 2017 roku. Przygotowania do ich zastosowania już się rozpoczęły.

 

Celem konferencji jest pomoc w  wypracowaniu rozwiązań technologicznych dla poprawy dostępności informacji medycznych pacjentów, zapewnienie bezpieczeństwa danych wrażliwych oraz identyfikacja problemów i zagrożeń w zmieniających się uwarunkowaniach prawnych systemów zarządzania służbą zdrowia. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dobre praktyki w organizacji opieki zdrowotnej w Europie Zachodniej, ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad osobami starszymi, oraz najciekawsze projekty medyczne w zakresie przetwarzania 3D, medycyny regeneracyjnej oraz segmentacji obrazów tomograficznych.

 

Patronat honorowy nad konferencją objał JM Rektor ŚUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

O patronat honorowy nad konferencją zwrócono się także do Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi.

   

Źródło: http://pnt.euro-centrum.com.pl/Nowe-Wyzwania-dla-Medycyny-i-Informatyki

  

              

                                                     

Rejestracja została przedłużona do dnia 18 marca 2015 !

Udział w konferencji jest bezpłatny!

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry