Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
20 Luty 2020
Międzynarodowe Centrum Kongresowe nagrodzone na Forum CITIES 2020.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe (MCK) w Katowicach zwyciężyło jako jeden z dwóch ulubionych projektów "Bliskich Obywatelom" (Favourite Closer to Citizens Projects) w plebiscycie podczas Wystawy Dobrych Praktyk Miejskich na CITIES Forum 2020.


Na wystawie, która odbywała się 30-31 stycznia w Porto, zaprezentowano 53 projekty, które najlepiej obrazują korzyści, jakie Polityka Spójności przynosi obywatelom Europy. Prezentowane podczas wystawy dobre praktyki miejskie, stanowią wskazówkę na temat tego, jakiego rodzaju projekty Komisja Europejska zamierza sfinansować w przyszłości.


Międzynarodowe Centrum Kongresowe zostało wybrane na wystawę m.in. ze względu na interesujący design budynku z "zielonym dachem" i jego symbolikę transformacji Katowic – od miejsca kojarzonego głównie z gospodarką węglową (MCK powstał w miejscu dawnej kopalni "Katowice") do miasta wspierającego kulturę i nowoczesne technologie. MCK wraz z całą "Strefą Kultury", w ramach której jest zlokalizowany, wprowadził nowy standard jakości do zrewitalizowanej części Katowic. Stał się symbolem, który podkreśla metamorfozę zarówno miasta, jak i całego regionu.


Więcej informacji na temat Forum CITIES 2020 znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej.


Źródło: https://rpo.slaskie.pl/czytaj/mck_nagrodzone_na_forum_cities_2020


 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry