Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

Al. Roździenskiego 188

40-203 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 56 00, wew. 203, 128

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl


Facebook:

Fundusz Górnośląski SA

Enterprise Europe Network

 


       
04 Luty 2008
GARR S.A. ma już 15 lat

Swą obecnością zaszczycili nas m.in. eurodeputowany dr Jan Olbrycht, który mówił o przyszłości polityki spójności Unii Europejskiej, a także o problemach, z jakimi borykają się agencje bliźniacze GARR S.A. Były marszałek województwa śląskiego zwrócił uwagę, że dla instytucji typu ARR (agencje rozwoju regionalnego) trzeba wypracować nową formułę działania: jako instytucji non – profit, swoistego "ramienia" samorządu województwa, służącego rozwojowi województwa i finansowanego z pieniędzy publicznych (wówczas ARR nie uczestniczyłaby w konkursach i przetargach), bądź jako instytucji komercyjnej, funkcjonującej rynkowo, bez wsparcia ze strony samorządu województwa. To niezwykle trafne spostrzeżenie jest istotą dzisiejszych problemów funkcjonowania ARR.
Na konferencji obecny był także profesor Jerzy Buzek, który scharakteryzował zagadnienie gospodarczego rozwoju konkurencyjnych regionów europejskich.
Życzenia dalszego rozwoju otrzymaliśmy również od naszego głównego akcjonariusza – samorządu województwa śląskiego, którego zarząd reprezentowali wicemarszałkowie: Zbyszek Zaborowski oraz Marian Ormaniec.

 

W specjalnym liście skierowanym do GARR S.A. marszałek Bogusław Śmigielski podziękował za wkład włożony w rozwój małej i średniej przedsiębiorczości w regionie oraz wyraził nadzieję na kontynuację dalszej współpracy. „Samorząd Województwa głęboko wierzy, że Agencja z nową misją i modelem biznesowym będzie nadal poważnym partnerem w realizacji polityki regionalnej, w szczególności ukierunkowanej na wzrost gospodarczy” – napisał Marszałek.

 

Wśród gości na 15 urodzinach GARR S.A. obecny był także podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Jarosław Pawłowski, który życzył nam „150 lat dalszej, skutecznej działalności na rzecz rozwoju regionu”, a przedstawiając plany Ministerstwa zapewnił, że działalność ARR i Regionalnych Instytucji Finansujących (śląski RIF działa w ramach GARR S.A.) jest wpisana w strategię rozwoju Śląska i innych regionów, przygotowaną przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Wiele ciepłych słów w stronę naszej Agencji padło z ust prezydenta Katowic, Piotra Uszoka, który raz jeszcze zapewnił o gotowości do zacieśnienia współpracy Miasta Katowice z GARR S.A. i chęci przekazania nieruchomości na rzecz naszej Agencji, która docelowo wspierać ma Katowice w obsłudze inwestorskiej.

 

Słowa uznania za wkład w działania związane z dysponowaniem funduszy unijnych na małych i średnich przedsiębiorstw, a także życzenia kolejnych lat działalności na rzecz województwa, padły ze strony wicewojewody śląskiego Adama Matusiewicza, który wraz z wicewojewodą Stanisławem Dąbrową był gościem piątkowej uroczystości.

 

 Podczas konferencji prezes zarządu Jarosław Wieszołek przedstawił plany rozwoju Agencji (dostępne na naszej witrynie internetowej), a Lucyna Sikora, kierująca w GARR S.A. Zespołem Doradztwa i Informacji, zaprezentowała multimedialną prezentację podsumowującą 15 lat działalności GARR S.A. na rzecz regionu.

 

 

 

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry