Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski SA

ul. Powstańców 17

40-039 Katowice

 

telefon:

+48 32 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 32 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.fgsa.pl

       
22 Maj 2012
Zostań Młodym Przedsiębiorcą Kreatywnym 2012

 

Do 11 czerwca br. młodzi polscy przedsiębiorcy działający w obszarze designu, mody oraz mediów mogą przesyłać zgłoszenia do międzynarodowych konkursów Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award 2012 oraz Young Creative Entrepreneur – Media Award 2012 organizowanych przez British Council.

 

Polskie jury wyłoni w lipcu najlepszych przedsiębiorców, którzy wraz z finalistami z innych krajów odbędą jesienią br. podróż studyjną do Wielkiej Brytanii, obejmującą m.in. spotkania biznesowe, warsztaty, seminaria oraz udział w ważnych brytyjskich festiwalach, m.in. London Design Festival i London Fashion Week.

 

Dla kogo

 

Osoby, które mogą pochwalić się sukcesami biznesowymi na polu designu, mody czy mediów, mogą startować w konkursach z cyklu Young Creative Entrepreneur jeśli mają polskie obywatelstwo, od 21 do 40 lat, mówią biegle po angielsku i są aktywne w wymienionych branżach (pełny regulamin konkursów oraz formularze zgłoszeniowe na stronie: http://www.britishcouncil.org/pl/poland-yce.htm)

 

Konkursy British Council są wyjątkową inicjatywą w dziedzinach związanych z twórczością, jako że nagradzają nie talent artystyczny, ale przedsiębiorczość. Kandydaci mogą być artystami, ale jury będzie oceniało wyłącznie ich działalność biznesową.

 

Nagroda

 

W 2011 r. zwyciężczynią polskiej edycji konkursu dla przedsiębiorców w branży designu została Monika Brauntsch, założycielka Kafti Design. „British Council zaoferował nam niesamowity czas w Londynie. Zastrzyk wiedzy i informacji oraz spotkania z wybitnymi ekspertami ze świata mody czy designu, były absolutnie kluczowe dla mojego dalszego rozwoju zawodowego. Tydzień spędzony w gronie laureatów z całego świata, dzielenie się wiedzą i  doświadczeniem, wspólne rozmowy i interakcje zaowocowały masą nowych pomysłów, inspiracji i kontaktów biznesowych. Dla młodych przedsiębiorców YCE to doświadczenie bezcenne!" – wspomina Monika.

 

Tegoroczni zwycięzcy polskiej edycji konkursów jesienią br. wezmą udział w tygodniowym pobycie studyjnym w Wielkiej Brytanii, na który złożą się, m.in. spotkania biznesowe, warsztaty, seminaria oraz udział w ważnych imprezach branżowych, m.in London Design Festival (w tym targi 100% Design) czy London Fashion Week. Zwycięscy przedsiębiorcy będą mieli również okazję poznać i nawiązać współpracę z finalistami z innych krajów biorących udział w konkursie w tym roku, m.in. z Brazylii, Indii, Indonezji, Libanu, Łotwy, Meksyku, Nowej Zelandii, Rosji, Syrii, czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Obszary sektora designu, mody i mediów objęte konkursem

 

Uczestnicy konkursu powinni działać w dowolnym z następujących obszarów:

 

Design i moda

·         Architektura wnętrz i krajobrazu

·         Wzornictwo: meble, wzornictwo przemysłowe i rękodzieło

·         Moda, przemysł tekstylny, akcesoria lub komponowanie i produkcja perfum

·         Promocja designu i/ lub mody: pokazy, wystawy, festiwale, inne wydarzenia tematyczne

·         Sprzedaż detaliczna w obszarze designu i/ lub mody: kupno, planowanie i promocja sprzedaży

·         Badanie produktu w kategorii design i/ lub moda, pozyskiwanie komponentów od zewnętrznych dostawców, zarządzanie łańcuchem dostaw

·         Marketing w designie i/ lub modzie, PR, branding, komunikacja, publicystyka, dziennikarstwo

 

Media

·         Oprogramowanie interaktywne, twórcy gier komputerowych, agencje interaktywne i wydawcy działający w oparciu o różne platformy (internet, radio, konsole, urządzenia przenośne)

·         Twórcy serwisów i portali o charakterze społecznościowym (niezwiązanych wyłącznie z jedną branżą, np. muzyką)

·         Film, telewizja i animacja – opracowywanie, produkcja, post-produkcja/ efekty specjalne

·         Dystrybucja i/ lub sprzedaż w zakresie: film, telewizja, animacja, treści multimedialne

·         Pokazy – organizacja i zarządzanie kinem lub miejscem, w którym organizowane są wydarzenia branżowe i/ lub festiwalem lub imprezą branżową

·         Specjaliści/ agencje świadczący specjalistyczne usługi w dowolnym z wyżej wskazanych obszarów

 

 

Partnerzy konkursów: Ambasada Brytyjska, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Łódź Design Festival, STGU, Zamek Cieszyn, FashionPhilosophy Fashion Week Poland, Filmteractive Festival, Purpose, Aktivist, Exklusiv

 

Konkurs jest częścią międzynarodowego projektu British Council pod nazwą Creative and Cultural Economy (http://creativeconomy.wordpress.com/).

 

 

* * *

 

British Council jest instytucją reprezentującą Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Umożliwia ona nawiązywanie kontaktów oraz wymianę wiedzy, pomysłów i doświadczeń pomiędzy Wielką Brytanią a innymi krajami. Jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

British Council realizuje swoje cele w wielu obszarach. Polska placówka prowadzi działalność edukacyjną poprzez nauczanie języka angielskiego w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie oraz współpracę z ogólnopolską siecią bibliotek partnerskich i ośrodków egzaminacyjnych oferujących szeroki zakres brytyjskich egzaminów językowych i zawodowych.

Do przedsięwzięć prowadzonych przez British Council należy również szereg projektów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Ich celem jest dzielenie się twórczymi ideami i osiągnięciami Zjednoczonego Królestwa oraz udostępnianie Polakom wiedzy i umiejętności pomocnych w jednoczącej się Europie.

 

 

Kontakt dla mediów:

Weronika Ruszecka                                                     Agnieszka Wrycza

Partnerships and Projects Manager                               Partnerships and Projects Manager

T +48 22 695 59 58                                                      T +48 22 695 59 23

                                      

www.britishcouncil.pl                                                                     www.britishcouncil.pl

 

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry